لوازم داربست

لوازم داربست

داربست یک سازه فلزی است که برای پشتیبانی از ساختار اصلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد تا کارگران ساختمان برای انجام عملیات ساختمانی از آن استفاده کنند. لوازم داربست نیز از اجزای مهم آن است که استحکام و دوام داربست را تضمین می‌کند.

انواع لوازم داربست

برای استفاده از داربست به لوازم جانبی نیاز داریم. کیفیت این لوازم باید به گونه‌ای باشد که داربست را به خوبی نگه دارد و امنیت کارگران را حفظ کند. لوازم داربست انواع مختلفی دارد که به نوع و ارتفاع سازه، بست و لوازم بستگی دارد.

لوله داربست

یکی از مهم‌ترین اجزای داربست، لوله است که در ضخامت‌های 2، 2.3 ، 2.5 ، 3 میلی‌متر و با وزن‌های 14، 16، 17، 21 کیلوگرمی تولید شده و موجود می‌باشند. قیمت لوله داربست بستگی به ضخامت و وزن آن دارد.

بست دو پیج

این بست برای اتصال لوله به دو پیچ نیاز دارد به همین دلیل از بست دو پیچ استفاده می‌شود که به صورت تقاطعی هم قابل اتصال است. موارد استفاده این بست معمولاً در گلخانه‌ها و ساختمان‌ها می‌باشد. وزن آن حدود 1400 گرم می‌باشد که از چدن داکتیل ساخته شده است.

بست چهار پیچ

همین طور که از اسم این بست مشخص است برای بستن این بست از چهار پیچ استفاده می‌شود. برای اتصال بین دو لوله باید اول زاویه 90 درجه تنظیم شود. از این بست هم مانند بست دو پیچ در ساختمان‌ها و گلخانه‌ها استفاده می‌شود. وزن این بست بین 1300 تا 1650 گرم می‌باشد.

بست گردان

لوازم داربست

این نوع بست نیاز به تنظیم لوله در زاویه 90 درجه ندارند و به صورت بست 360 درجه هم شناخته می‌شود. بست گردان انواع مختلفی دارد:

  • دوپیج
  • چهار پیچ
  • شش پیچ
  • هشت پیچ

این نوع بست اکثراً در پروژه‌های پالایشگاهی استفاده می‌شود. وزن آن 1750 گرم و جنس آن از چدن داکتیل است.

اتصال

این نوع بست برای اتصال دو لوله به هم و در امتداد یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. وزن این بست 650 گرم و در اندازه 17 الی 20 سانتی‌متر موجود می‌باشد.

مغزی

مغزی، فشار وارده را بر سطح کل لوله تقسیم می‌کند و اجازه نمی‌دهد که همه فشارها بر یک نقطه متمرکز شوند. زیرا گاهی نیاز است که اتصال لوله را مقاوم‌تر کرد تا لوله‌ها دچار خمیدگی یا پیچیدگی نشوند. جنس مغزی از فولاد ساخته شده است.

بست آهنگیر

شکل ظاهری این بست سبب شده نام‌های مختلفی اعم از بست H و یا بست آهنگیر داشته باشد. نحوه استفاده از این بست به این صورت است که یک طرف آن به لوله داربست و طرف دیگر به تیرآهن مورد استفاده در سازه متصل می‌شود و کاربرد آن در قسمت‌هایی است که داربست نیاز به تکیه‌گاه دارد.

عوامل مؤثر بر قیمت داربست

قیمت داربست به چند عامل بستگی دارد:

  • نوع و جنس وسیله
  • وزن لوازم
  • سایر لوازم

در پایان باید گفت که برای استفاده از داربست به مجموعه‌ای از لوازم نیاز داریم که مسلماً کیفیت آنها اهمیت بالایی دارد و باید به شکلی باشد که بتواند داربست را به خوبی مهار کند.

 

جهت استعلام قیمت و خرید محصول با شماره‌های زیر در ارتباط باشید.

886 11 11 0939

021-28426262

021-28427497

021-66632902

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه

ادامه مطلب
قوطی پروفیل آهنی

قوطی پروفیل آهنی

قوطی پروفیل آهنی یکی از پر کاربردترین مصالح در ساختمان سازی است که در دو نوع صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. پروفیل آهنی مقطعی توخالی از جنس آهن ...
ادامه مطلب
سپری آهنی

سپری آهنی

سپری یا پروفیل T از مقاطع پر کاربرد در ساختمان سازی و صنعت میباشد که از دو قسمت اصلی بال و جان تشکیل شده است این دو قسمت طوری کنار ...
ادامه مطلب
گریتینگ

گریتینگ

گریتینگ (Grating) در لغت به معنای مشبک است و بعنوان یک سازه صنعتی در صنایع مختلف کاربرد دارد. این شبکه در دو نوع فلزی و غیر فلزی تولید می‌شود. گریتینگ ...