لوله داربست

لوله داربست

مهمترین محصول در ساخت سازه‌های داربستی، لوله داربست است. این محصولات فولادی برای انتقال سیالات مناسب نیستند و بعنوان محافظ و تکیه‌گاه در ساختمان‌سازی کاربرد دارند. لوله‌های داربستی بر اساس کاربرد در ابعاد و آلیاژهای مختلفی تولید می‌شوند. آن‌ها توسط لوازم داربست در ساخت و ساز به هم متصل می‌گردند تا انواع داربست‌ها را تشکیل دهند.

فاکتورهایی چون ضخامت، وزن و سایز بر روی قیمت این لوله‌ها تأثیر می‌گذارد.

لوله داربست

مهمترین عامل در تولید این لوله‌ها استحکام است که با توجه به کاربرد و استحکام لازم، ترکیب آلیاژی آن تعیین می‌گردد. سه مورد دیگر از فاکتورهای مهم در هنگام خرید لوله داربست، جنس، اندازه و وزن آن می‌باشد:

جنس

جنس این لوله‌ها از ورق نورد گرم است و برای کاهش هزینه به صورت درزدار تولید می‌شود. این لوله دارای سه نوع سنگین، معمولی و سبک است. با استفاده از سازه‌های داربستی امکان دسترسی به قسمت‌های مختلف ساختمان در زمان ساخت و ساز فراهم می‌شود. در این محصول کیفیت و نحوه اتصال، اهمیت بالایی دارد در غیر این صورت باعث خسارت‌های جبران ناپذیری خواهد شد.

زمانی که قرار باشد از لوله‌های داربستی در پروژه‌های بزرگ ساخت و ساز استفاده شود، از نوع فولاد گالوانیزه آن بهره می‌برند، چرا که استحکام و دوام فوق‌العاده‌ای دارد.

اندازه

لوله داربست معمولاً با طول 3 و 6 متر تولید می‌گردد، ضخامت آن 3/2 میلی‌متر و قطر داخلی آن بر اساس استاندارد ژاپن، 4.82 میلی متر می‌باشد. این لوله‌ها در صنعت به نام لوله 5 نیز معروف هستند. لوله داربستی نمره 5 دارای اندازه‌ای حدود 1/2 1 اینچ می‌باشد. در صنعت بیشتر از لوله‌هایی با ضخامت 2 و 2.5 میلی‌متر استفاده می‌شود.

وزن

وزن لوله‌های داربستی را، ضخامت، طول، قطر داخلی و… تعیین می‌کنند. اما به طور کلی این لوله‌ها در محدوده وزنی بین 6.4 تا 27 کیلوگرم قرار دارند.

 

برای محاسبه وزن لوله داربست به صفحه محاسبه‌گر وزن لوله مراجعه کنید.

 

روش تولید لوله داربست

با عبور غلطک‌ها به صورت متوالی از روی ورق سیاه، لبه‌های این ورق به یکدیگر نزدیک شده و بعد از جوشکاری به یکدیگر متصل می‌شوند. پس از این مرحله لوله از نظر فشار قابل تحمل، تحت آزمایش‌ قرار می‌گیرد. در تولید لوله داربست استفاده از ورق‌هایی با ضخامت 2 تا 3 میلی‌متر بیشتر رواج دارد که باعث اختلاف قیمت در محصولات می‌شود.

برای استعلام قیمت و خرید لوله داربست از وستاسازه می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

886 11 11 0939

021-28426262

021-28427497

021-66632902

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه

ادامه مطلب
قوطی پروفیل آهنی

قوطی پروفیل آهنی

قوطی پروفیل آهنی یکی از پر کاربردترین مصالح در ساختمان سازی است که در دو نوع صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. پروفیل آهنی مقطعی توخالی از جنس آهن ...
ادامه مطلب
سپری آهنی

سپری آهنی

سپری یا پروفیل T از مقاطع پر کاربرد در ساختمان سازی و صنعت میباشد که از دو قسمت اصلی بال و جان تشکیل شده است این دو قسمت طوری کنار ...
ادامه مطلب
گریتینگ

گریتینگ

گریتینگ (Grating) در لغت به معنای مشبک است و بعنوان یک سازه صنعتی در صنایع مختلف کاربرد دارد. این شبکه در دو نوع فلزی و غیر فلزی تولید می‌شود. گریتینگ ...