سیم خاردار

سیم خاردار

در گذشته برای جداسازی فضای بین زمین‌ها از حصارهای چوبی استفاده می‌کردند، این نوع حصارها هم هزینه زیادی داشت و هم ساخت آنها زمان‌بر بود و البته امنیت چندانی نیز نداشت. امروزه با تولید انواع محصولات مفتولی سیم خاردار هم هزینه‌های تولید کاهش پیدا کرده و هم امنیت مرزهای بین هر زمین تا حدود زیادی تأمین می‌شود.

سیم خاردار چیست؟

سیم خاردار نوعی از سیم‌های مفتول است که در فرآیند تولید به تیغ‌های تیز مجهز می‌شوند. این سیم‌ها از جنس فولاد می‌باشند که با روکشی از گالوانیزه (روی) پوشانده شده‌اند. بسته‌بندی سیم خاردارها به صورت کلاف می‌باشد که وزن این کلاف‌ها بر اساس نیاز مشتری از حدود 15 تا 25 کیلوگرم متغیر است. ضخامت سیم خاردارها نیز مانند وزن آنها بستگی به نیاز مشتری دارد.

سیم خاردار یک محصول حفاظتی محسوب می‌شود که برای تولید، نیازمند دستگاه‌های خاصی می‌باشد. این دستگاه‌ها از نظر فناوری چیزی شبیه به دستگاه‌های تولید توری هستند بنابراین می‌توان گفت که برای تولید سیم خاردار به کارگاه‌های مخصوص آن نیاز است و نمی‌توان آن را در کنار قطعات فولادی دیگر ساخت. به همین دلیل برند تولید کننده این محصول قیمت آن را تعیین نمی‌کند، بلکه ضخامت خار و مفتول و مواد اولیه به کار رفته در تعیین قیمت آن مؤثر است.

مزایا

– نصب و باز کردن آنها ساده و سریع انجام می‌شود.

– استحکام و دوام بالایی دارد.

– در شرایط هوایی متنوع قابل استفاده است.

– مانع خوبی برای عبور حیوانات است.

– حمل و نقل آسان و وزن سبکتری نسبت به حصارهای دیگر دارد.

– مقرون به صرفه است و نسبت به روش‌های دیگر هزینه کمتری را شامل می‌شود.

– این سیم خاردارها در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم هستند.

انواع سیم خاردار

محصولات مفتولی سیم خاردار به صورت تک رشته و یا دو رشته تولید می‌شوند، در برخی از مدل‌ها نیز از نوارهای ورق فلزی برای تولید استفاده می‌شود. اما به طور کلی سیم خاردار در دو نوع تولید می‌شود:

حلقوی

همانطور که از نام این مدل پیداست، شکل ظاهری این نوع سیم به صورت حلقه‌ای است. جنس سیم خاردار حلقه‌ای از فولاد گالوانیزه می‌باشد که قطر سیم اصلی در آن 2/5 میلی‌متر و قطر خارها 2 میلی‌متر می‌باشد. این سیم‌ها قدرت کشش خوبی دارند که همین عامل سبب افزایش مقاومت آنها می‌شود. سیم خاردارهای حلقوی شامل دو دسته می‌شوند:

– حلقوی سوزنی (ساده): قطر آنها بیشتر از حد استاندارد است به همین دلیل بیشتر از آنها استفاده امنیتی می‌شود. رشته اصلی این سیم خاردار یک رشته مفتول گالوانیزه است که 3 میلی‌متر قطر دارد و دو رشته مفتول با قطر 2/5 میلی‌متر خارهای آن را تشکیل می‌دهند. پادگان‌ها بیشترین استفاده را از این نوع سیم دارند.

– سیم خاردار حلقوی تبری (تیغی): این سیم خاردارها از یک رشته به عنوان محور اصلی با جنس گالوانیزه ساخته شده‌اند که تیغ‌های گالوانیزه در فواصل معینی روی آن پرس شدند. این تیغ‌ها شبیه تبر هستند به همین علت به این نوع سیم خاردارد، لیزری هم می‌گویند. در خطوط مرزی و مراکز امنیتی و نظامی از این نوع سیم خاردار استفاده فراوانی می‌شود.

سیم خاردار خطی

این محصول به صورت خطی تولید شده و بیشتر برای زمین‌های کشاورزی، فرودگاه‌ها، منازل مسکونی و… کاربرد دارد. این نوع سیم به صورت یک خط صاف است که تیغ‌ها با فاصله کمی روی آن قرار گرفته‌اند. قطر سیم‌ها در حدود 2 تا 2/5 میلی‌متر است جنس آن از گالوانیزه است. سیم خاردارهای خطی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

– سیم خاردار خطی سوزنی (ساده): این مدل در مجموع دارای چهار رشته مفتول گالوانیزه است که چهار خار ایجاد می‌کند. دو رشته مفتول گالوانیزه با ضخامت 2/5 میلی‌متر و دو رشته مفتول دیگر که به عنوان خار به کار رفته‌اند دارای ضخامت 2 میلی‌متر است. هر کلاف سیم خاردار 200 متر با وزن 25 کیلوگرم می‌باشد.

– سیم خاردار خطی تبری (تیغی): در این مدل به جای استفاده از چند رشته مفتول از جنس گالوانیزه، تیغ‌های گالوانیزه با دستگاه حول محور اصلی ایجاد می‌شوند. فاصله این تیغ‌ها با یکدیگر در حدود 7 سانتی‌متر است تا امنیت مناسبی را ایجاد کند.

جهت ارتباط با کارشناسان وستاسازه و استعلام قیمت با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

886 11 11 0939

021-28426262

021-28427497

021-66632902

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه

ادامه مطلب
قوطی پروفیل آهنی

قوطی پروفیل آهنی

قوطی پروفیل آهنی یکی از پر کاربردترین مصالح در ساختمان سازی است که در دو نوع صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. پروفیل آهنی مقطعی توخالی از جنس آهن ...
ادامه مطلب
سپری آهنی

سپری آهنی

سپری یا پروفیل T از مقاطع پر کاربرد در ساختمان سازی و صنعت میباشد که از دو قسمت اصلی بال و جان تشکیل شده است این دو قسمت طوری کنار ...
ادامه مطلب
گریتینگ

گریتینگ

گریتینگ (Grating) در لغت به معنای مشبک است و بعنوان یک سازه صنعتی در صنایع مختلف کاربرد دارد. این شبکه در دو نوع فلزی و غیر فلزی تولید می‌شود. گریتینگ ...