زانویی

زانویی

زانویی استیل قطعه‌ای در صنعت است که از استیل ضد زنگ ساخته می‌شود. به طور معمول برای ساخت این قطعه از گرید 304 و 316 و لوله‌های درزدار و مانیسمان استفاده می‌شود. مانیسمان یا لوله بدون درز، نوعی لوله فلزی ساخته شده از کربن استیل (فولادی) استنلس استیل (فولاد ضد زنگ) یا فولاد آلیاژی است که از تهی کردن یک شمش توپر فولادی (Billet) تولید می‌شود.

از زانویی استیل برای تغییر مسیر خطوط لوله استفاده می‌شود. دلیل استفاده از استنلس استیل در فرایند تولید این زانویی‌ها، خاصیت ضد زنگ بودن و مقاومت به خوردگی آن است. به همین دلیل می‌توان از آن در هر محیط و هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد.

انواع زانویی استیل و کاربرد آنها

زانویی‌های استیل بر اساس زاویه تولید شده، انواع مختلفی دارند:

زانویی 45 درجه

این زانویی از استیل گرید 304 ساخته شده و در برابر دمای بالا، ضربات و مواد شیمیایی مقاوم است. کارخانجات مواد غذایی بیشترین استفاده را از این زانویی دارند.

– کاربردها: کارخانجات صنایع آب معدنی، ماءالشعیر و لبنیات – کارخانجات مواد غذایی – تغییر مسیر لوله‌های زیرزمینی – تغییر مسیر انتقال خطوط آب و گاز

زانویی 90 درجه

این زانویی از استیل گرید 304 و 316 و در دو نوع درزدار و مانیسمان تولید می‌شود. از نظر مواد سازنده نیز در دو دسته استنلس استیل و فولاد کربن قرار می‌گیرند. در محیط‌هایی که فضای کافی برای جاگیری لوله وجود نداشته باشد این نوع زانویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به زانویی 90 درجه، زانویی زاویه عمودی نیز می‌گویند.

– کاربردها: لوله‌کشی خطوط نفتی – پتروشیمی – صنایع غذایی (آب معدنی، لبنیات، ماءالشعیر)

انواع اتصالات زانویی استیل

زانویی استیل به واسطه اتصالات مختلفی در کنار لوله‌ها قرار گرفته و مسیر لوله را تغییر می‌دهند:

اتصالات زانویی جوشی

این اتصالات در هر دو مدل درزدار و مانیسمان به تولید می‌رسد. نوع مانیسمان که بدون درز است. در نوع درزدار، ورق به صورت لوله درآمده و به وسیله الکترود دو سر آن به هم جوش داده می‌شود. این زانویی در زوایای 45، 90 و 180 درجه به تولید می‌رسد. کاربرد این زانویی‌ها در لوله‌کشی‌هایی است که نیاز به آب‌بندی کامل دارند و یا در مواقعی که استحکام لوله و دوام آن اهمیت زیادی دارد.

اتصالات زانویی سوکتی

در این نوع اتصال در بدنه زانویی یک لبه پله مانند وجود دارد که مطابق با قطر خارجی لوله است. لوله را وارد آن می‌کنند و سپس قسمت پلکانی و دور تا دور محل اتصال لوله عملیات جوشکاری انجام می‌شود.

اتصالات زانویی پیچی

در هر دو نوع قبلی جوشکاری انجام می‌شد، اما در این اتصال، لوله‌ها به وسیله پیچ به یکدیگر متصل می‌شوند. به این ترتیب باز و بسته کردن لوله و تعویض یا تعمیر آن با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد و نیازی به برشکاری نیست.

از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان وستاسازه در ارتباط باشید و جهت استعلام قیمت و خرید محصول اقدام نمایید.

886 11 11 0939

021-28426262

021-28427497

021-66632902

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه

ادامه مطلب
قوطی پروفیل آهنی

قوطی پروفیل آهنی

قوطی پروفیل آهنی یکی از پر کاربردترین مصالح در ساختمان سازی است که در دو نوع صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. پروفیل آهنی مقطعی توخالی از جنس آهن ...
ادامه مطلب
سپری آهنی

سپری آهنی

سپری یا پروفیل T از مقاطع پر کاربرد در ساختمان سازی و صنعت میباشد که از دو قسمت اصلی بال و جان تشکیل شده است این دو قسمت طوری کنار ...
ادامه مطلب
گریتینگ

گریتینگ

گریتینگ (Grating) در لغت به معنای مشبک است و بعنوان یک سازه صنعتی در صنایع مختلف کاربرد دارد. این شبکه در دو نوع فلزی و غیر فلزی تولید می‌شود. گریتینگ ...