تخته داربست

تخته داربست

برای انجام فعالیت‌های ساخت و ساز مانند اجرا و تعمیر ساختمان، رنگ‌کاری، گچکاری و دسترسی آسان به قسمت‌های مختلف سازه، از تخته داربست استفاده می‌شود که آن را بر روی داربست‌های چوبی و یا فلزی قرار می‌دهند. ایمنی این‌ تخته‌ها بسیار مهم است زیرا افراد بر روی آن می‌ایستند و مشغول به کار می‌شوند.

تخته داربست

تخته داربست الوارهایی هستند که از بریده شدن درختان کاج در کشور روسیه و فراوری آن به‌دست می‌آیند و به عنوان محصول صادراتی در کارهای ساختمانی و صنعت چوب به کشورهای مختلفی از جمله ایران صادر می‌شوند. البته ایران نیز اکنون به یکی از تولیدکنندگان تخته داربست تبدیل شده است. با توجه به کاربرد و محل استفاده تخته‌های داربست انواع مختلفی دارند که می‌توانید بر حسب نیازتان آن را سفارش دهید.

انواع تخته داربست

تخته داربست

تخته بنایی یا داربست در ایران دو نوع می‌باشد: تخته ایرانی و روسی. هرکدام از این موارد ویژگی‌های متفاوتی دارند. طول تخته زیرپایی ایرانی 4 متر و ضخامت آن 5/2 سانتی متر است. همچنین در عرض‌های 10، 12 و 15 سانتی متر تولید می‌شود. تخته‌های روسی نیز دارای پهنای 10، 12 و 20 سانتی متر و طول 3، 4 و 6 متر می‌باشند.

دلایل اهمیت

مقاومت و کیفیت تخته بنایی حائز اهمیت است زیرا امنیت و ایمنی افراد را تأمین می‌کند. همچنین ضخامت مناسب تخته بنایی مانع از لرزش و لغزش کارگران و اشیاء می‌شود. جنس چوب نیز باید مرغوب باشد تا در طول زمان دچار فرسودگی، پوسیدگی، خمیدگی، ترک خوردگی کپک زدگی و … نگردد و از عمر بالایی برخوردار باشد. این تخته‌ها وزن سبکی دارند تا حمل آن‌ها نیز آسان باشد.

کاربرد

با استفاده از این تخته‌ها کارگران می‌توانند به راحتی به انجام کارهای بنایی و رنگ‌کاری ساختمان بپردازند و به مکان‌‌های مرتفع‌تر نیز دسترسی یابند.

مزایای تخته داربست

ماندگاری و دوام بالا یکی از مهمترین ویژگی‌های تخته داربست محسوب می‌شود. در برابر رطوبت مقاوم است بنابراین برای زمان‌های طولانی در ساخت ساز، مناسب می‌باشد. چوب استفاده شده قبل از فروش تست شده و دارای گواهینامه آزمایشی نیز می‌باشد.

برای استعلام قیمت و خرید تخته داربست از وستاسازه با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

886 11 11 0939

021-28426262

021-28427497

021-66632902

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه

ادامه مطلب
قوطی پروفیل آهنی

قوطی پروفیل آهنی

قوطی پروفیل آهنی یکی از پر کاربردترین مصالح در ساختمان سازی است که در دو نوع صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. پروفیل آهنی مقطعی توخالی از جنس آهن ...
ادامه مطلب
سپری آهنی

سپری آهنی

سپری یا پروفیل T از مقاطع پر کاربرد در ساختمان سازی و صنعت میباشد که از دو قسمت اصلی بال و جان تشکیل شده است این دو قسمت طوری کنار ...
ادامه مطلب
گریتینگ

گریتینگ

گریتینگ (Grating) در لغت به معنای مشبک است و بعنوان یک سازه صنعتی در صنایع مختلف کاربرد دارد. این شبکه در دو نوع فلزی و غیر فلزی تولید می‌شود. گریتینگ ...